Erbakan: MHP’yi geride bıraktık

Sakarya’nın Kaynarca ilçesinde miting düzenleyen Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin üye sayısına değindi.

Fatih Erbakan “Seçimlere kadar 500 bin olacağız diyorduk, seçimden 1 hafta önce 500 bin rakamını aştık. MHP’yi geride bıraktık. Önümüzde İYİ Parti var, birkaç bin üye yaptığımız zaman onu da inşallah seçime kadar geçmiş olacağız ve seçimlere inşallah Türkiye’nin üye sayısı bakımından en büyük 3’üncü siyasi partisi olarak gireceğiz ve arkasından 1 milyon hedefine de ulaşacağız” dedi.

İSRAİL İLE TİCARET ELEŞTİRİSİ

Partisinin yüzde 20 oy alacağını savunan Erbakan, iktidara Gazze eleştirilerini sürdürdü. Erbakan, şunları söyledi:

– Millet halen daha o zulmü, o masum yavrulara yaşatan katil Siyonist rejimle ticaretin devam ettirilmesine, ihracatın halen devam etmesine de gönlü razı gelmiyor, ateş püskürüyor. Ramazan’da Müslümanlar giremesin diye Mescid-i Aksa’yı dikenli telle çeviriyorlar.

– Bu dikenli tellerin Türkiye’den gittiği ortaya çıkıyor. TÜİK’in ihracat rakamlarında bu yazıyor, belgelerde var. 8 milyon liralık dikenli tel göndermişiz ve getirmişler o dikenli tellerle Müslümanların etrafını, Mescid-i Aksa’nın etrafını çeviriyorlar. Bu katil Siyonistlere bu yardımı yapmak, Allah vermesin bizi en büyük vebalin altına sokar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x